2. Başkanımız Selim Pilten’in Basın Açıklaması

Yeni Malatyaspor
02 dk 38 sn
20/02/2020

YENİ MALATYASPOR YouTube kanalı, 20 Şubat 2020 Perşembe günü “2. Başkanımız Selim Pilten’in Basın Açıklaması” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Ligin ikinci devresinde hoca değişikliği, futbolcu değişikliği ile giden futbolcularımız oldu, yeni alınanlar oldu. Bir adaptasyon süresi yaşanıyor. Ama sizin de söylediginiz gibi Galatasaray karşısında BtcTurk Yeni Malatyaspor oynaması gerektiği gibi oynadı. Takdirini taraftarımıza bıraktığımız hatalar neticesinde istemediğimiz bir mağlubiyet ile ayrılmak zorunda kaldık. Ama oyunun geneline baktığımızda kesinlikle kazanmayı hak eden taraf BtcTurk Yeni Malatyaspordu.Bu da durağanlıkta giden takımımızın ivmelendiğini gösterdi. Tabi bizim için en önemli olay önümüzdeki Antalya maçı şu an için. Antalya maçında gerçek BtcTurk Yeni Malatyaspor taraftarımızın tribünlerde yerini alıp 90 dakika boyunca 12. adam olarak takımlarını desteklemelerini istiyoruz.
Çok net bir penaltıydı. Kesinlikle hakkımız yenildi. Avrupa’da da Dünya’da da bunun örnekleri var. VAR uygulaması başladıktan sonra hakemlerin bu penaltıları devre arasında bile takımları sahaya çıkarıp penaltıyı attırdığı örneklerde bütün ulusal basında yer aldı.Tabi bu sadece Malatyaspor’un adına değil ne yazık ki maçların büyük kısmında bu tarz hatalar oluyor. Biz iyi niyet ile yine art niyet olmadığını düşünüyoruz. İnşallah bir an önce hakemlerimiz de kendilerine bu bağlamda çekidüzen verirler. Daha objektif, daha adil maç yönetirler. Bir daha böyle birşey yaşamayız diye ümit ediyorum.
Antalyaspor maçı bizim için çok önemli bir maç. Galatasaray’la bir kırılma noktası yaşandı güzel bir top oynandı. Takım ruhu sahaya yansıdı. Antalya maçında da taraftarımızdan 90 dakika boyunca türbinleri doldurup takımımızı desteklemelerini istiyoruz.

Not: “2. Başkanımız Selim Pilten’in Basın Açıklaması” adlı video, 20/02/2020 tarihinde YouTube / YENİ MALATYASPOR kanalında yayınlanmıştır.