Basın sözcümüz Hasan Yavuz Bakır; hakem hataları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor
45 dk 22 sn
30/06/2020

Çaykur Rizespor A.Ş. YouTube kanalı, 30 Haziran 2020 Salı günü “Basın sözcümüz Hasan Yavuz Bakır; hakem hataları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Asbaşkanımız ve Basın sözcümüz Hasan Yavuz Bakır, yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte hakem hataları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.‬

‪Açıklamalara ulaşmak için https://www.caykurrizespor.org.tr/Haber/Caykur-Rizespor-Basin-Toplantisi-30062020-4740.html

30 Haziran Salı günü 11.00’da Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Asbaşkanımız ve Basın Sözcümüz Hasan Yavuz BAKIR ile Sedat ABANOZ, Serkan KARAVİN ve Talha KÜÇÜKVAR; hakem hataları, transfer ve altyapı ve sağlık konularında açıklamada bulundu.30 Haziran Salı günü 11.00’da Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Asbaşkanımız ve Basın Sözcümüz Hasan Yavuz BAKIR ile Sedat ABANOZ, Serkan KARAVİN ve Talha KÜÇÜKVAR; hakem hataları, transfer ve altyapı ve sağlık konularında açıklamada bulundu.

Hasan Yavuz Bakır: ”

Türk futbolunu akıl oyunları değil, adalet geliştirir!

Maçları izlediğimizde görüyoruz ki birileri akıl oyunları uygulamaya devam ediyor.

Hiç kimse Rizespor camiasını hedef alıp Rizespor üzerinden fatura kesmeye, başka bir amaç uğruna Rizespor’u kullanmaya çalışmasın. Rize şehri futbolu bilir!

Rizesporlu futbolcular sahada karakterli duruyor diye hakları gasp mı edilecek?

Hakemler oyuncunun davranışına göre mi hareket edecek?

Futbolcu penaltı kazanmak için hakemin etrafında mı dolanmalı?

Spor yorumcuları, karakterli oyuncuları savunmalı ama maalesef Türkiye’de sahada kim çirkef ise o kazanıyor gibi bir görüntü var.

Bir futbol kulübü istedi diye hakemler oyunun dışına itilmez. Biz “hiçbir hakemi istemiyoruz demeyeceğiz” ama bizim maçımızı yöneten hakemler adaletli olsun. Son maçımızı Cüneyt Çakır yönettiği için söylüyoruz. Orta sahada oyunu idare edip ceza sahası içerisindeki pozisyonları geçiştirmeyi küçük çocuklar bile yemez.”

Not: “Basın sözcümüz Hasan Yavuz Bakır; hakem hataları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.” adlı video, 30/06/2020 tarihinde YouTube / Çaykur Rizespor A.Ş. kanalında yayınlanmıştır.