Warning: getimagesize(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/sportifhaberler.com/httpdocs/wp-content/themes/sh/single.php on line 15

Warning: getimagesize(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/sportifhaberler.com/httpdocs/wp-content/themes/sh/single.php on line 15

Warning: getimagesize(https://www.sportifhaberler.com/wp-content/uploads/2021/08/dunyanin-gozu-eylulde-turkiyede-olacak.jpg): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/sportifhaberler.com/httpdocs/wp-content/themes/sh/single.php on line 15

Dünyanın Gözü #Eylül’de #Türkiye’de Olacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu YouTube kanalı, 05 Ağustos 2021 Perşembe günü “Dünyanın Gözü #Eylül’de #Türkiye’de Olacak” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Motokrosta iki dünya şampiyonası aynı hafta ilk kez Türkiye’de

Motokrosun formulası olarak bilinen #MXGP Dünya #Motokros Şampiyonası’nın 4-5 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacak 9’uncu ayağı MXGP of TURKEY’in ardından bir gün sonra MXGP of AFYON ismiyle 10’uncu ayağı da 7-8 Eylül’de Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde yapılacak.
Dünyanın en iyi pisti ödüllü pistte yapılacak yarışlar, #MXGP – Dünya Motokros Şampiyonası’nın yanında #MX2 – Dünya Gençler Motokros Şampiyonası, #WMX – Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası, #MXOPEN – Avrupa Motokros Şampiyonası ve MX2TEURO – Avurpa Gençler Motokros Şampiyonasının 9 ve 10’uncu ayağı birer gün arayla yapılacak.

BİR HAFTADA 10 YARIŞ
MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON yarışlarının aynı hafta olması dolayısıyla, 7.34 milyar kişinin yaşadığı 180 ülkede 3.1 milyar televizyon izleyicisi Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’ndeki yarışları 4 gün izlemiş olacak. İkinci yarışın gelmesiyle birlikte, hedeflenen toplam 100 bin izleyici hedefi 120.000’i aşması bekleniyor.
25 takımdan 150’yi aşkın dünyanın en iyi motokrosçularının yarışacağı MXGP of TURKEY ve MXGP of AFYON ile Türkiye dünya motokros tarihine geçmiş olacak.

8 GÜN MOTOSİKLET VE SPOR FESTİVALİ
Türkiye’nin ve dünyanın motosiklet sevenlerini bir araya getirecek iki yarışın yanında Türkiye MotoFest bu yıl nefes kesecek. Toplamda 9 konserin yapılacağı festival, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamamasından dolayı bu yıl büyük ilgi görüyor. Onlarca aktivite ve eğlencenin yanı sıra, karavan ve kamp alanı ile 2021 yılının en büyük etkinliği olma iddiasını sürdürüyor.

KONSER PROGRAMI
1 Eylül 2021: Necati ve Saykolar – Mustafa Ceceli
2 Eylül 2012: Ufuk Beydemir – Cem Adrian
3 Eylül 2012: Haluk Levent
4 Eylül 2012: Merve Özbey – Kıraç
5 Eylül 2012: İrem Derici – Cenk Eren

Not: “Dünyanın Gözü #Eylül’de #Türkiye’de Olacak” adlı video, 05/08/2021 tarihinde YouTube / Türkiye Motosiklet Federasyonu kanalında yayınlanmıştır.