Evin Demirhan – OLİMPİYAT ÖNCESİ

Türkiye Güreş Federasyonu
01 dk 43 sn
23/07/2021

Türkiye Güreş Federasyonu YouTube kanalı, 23 Temmuz 2021 Cuma günü “Evin Demirhan – OLİMPİYAT ÖNCESİ” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

EVİN DEMIRHAN: “OLİMPİYAT ALTIN MADALYASI HAYALLERİMİ SÜSLÜYOR”
Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek bir diğer Kadın güreşçimiz Evin Demirhan ise Olimpiyat hazırlıklarının son derece iyi gittiğini belirterek “Atık son kampa geldik. Bundan önceki kamplarının gibi son kampımızda son derece verimli geçiyor.” dedi. Olimpiyatların ertelenmesine değinen Evin Demirhan “Erteleme kararı bizi üzdü. Ama hiç bir zaman antrenmanlarımızı aksatmadık. Bu süreci kendi lehimize çevirdik.” dedi. Olimpiyatların hayallerini süslediğini belirten Evin Demirhan ” Benim küçüklüğümden bu yana hedefim Olimpiyat Altın madalyası. İnşallah bunu başarabilirim” şekilde konuştu. Evin Demirhan Kadın güreşinde son yıllarda önemli başarılar elde ettiklerini belirterek “Türk kadını olarak Olimpiyat altın madalyamız yok. Tokyo’da alacağımız altın madalya bizim için tarih demek. Bizler orada Türk kadınını en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi. Kariyer planlaması hakkında da konuşan Evin Demirhan “Daha uzun yıllar güreş yapmayı planlıyorum. Aynı zamanda akademik olarak da ilerlemek istiyorum. Her zaman güreşin içinde güreşe hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Not: “Evin Demirhan – OLİMPİYAT ÖNCESİ” adlı video, 23/07/2021 tarihinde YouTube / Türkiye Güreş Federasyonu kanalında yayınlanmıştır.

İlgili: