GM Vahap Şanal vs GM Shakhriyar Mamedyarov R#1

Türkiye Satranç Federasyonu
03 sa 58 dk 50 sn
07/07/2020

Turkish Chess YouTube kanalı, 07 Temmuz 2020 Salı günü “GM Vahap Şanal vs GM Shakhriyar Mamedyarov R#1” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Maçları izlemek için alternatif olarak : http://live.chessbase.com/watch/GrandMasters-Battle-2

Yılmaz – Nisipeanu ile başlayan ve oyuncularımızı elit büyükustalarla karşı karşıya getiren çevrimiçi maçlara 7-10 Temmuz tarihleri arasında çok özel bir eşleşmeyle devam ediliyor: Şanal – Mamedyarov! Shakhriyar Mamedyarov gibi bir dünya yıldızını tanıtmaya gerek yok kuşkusuz, son FIDE listesinde 2764 ELO reytingiyle 11. sırada olduğunu ve 2018’de 2820 ELO gibi inanılmaz bir reytinge ulaşarak Carlsen’in arkasında ikinci sıraya kadar yükseldiğini hatırlatmak yeterli olur. Böyle dev bir ismin Vahap Şanal ile Playchess platformu üzerinden 16 partilik bir maç yapacak olması hem satrançseverler hem de elbette GM Şanal için son derece heyecan verici.

Her gün TSİ 17:00’de başlamak üzere dört tane 15 dakika +10 saniye eklemeli tempoda oyun oynayacak Mamedyarov ve Şanal ayrıca gün sonunda oyunları analiz edecekler. Türkiye Satranç Federasyonu’nun Youtube kanalı üzerinden gerçekleşecek canlı yayında IM Can Arduman oyunlar oynanırken yorum ve analizleriyle katkıda bulunacak.

Açıkçası Shakhriyar Mamedyarov kalibresinde bir oyuncu nerede ve kimle oynarsa oynasın zaten mutlaka takip edilir, fakat bir de rakibi 2019 Türkiye Şampiyonu, 2018 Avrupa Hızlı Satranç Üçüncüsü GM Vahap Şanal olunca maçı izlemek şart hale geliyor. 7 Temmuz Salı günü TSİ 17:00’de başlayacak ilk gün oyunlarını takip etmeyi unutmayın!

Not: “GM Vahap Şanal vs GM Shakhriyar Mamedyarov R#1” adlı video, 07/07/2020 tarihinde YouTube / Turkish Chess kanalında yayınlanmıştır.

İlgili: