“Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” Belgeseli

Türkiye Voleybol Federasyonu
01 sa 18 dk 23 sn
23/12/2020

Türkiye Voleybol Federasyonu YouTube kanalı, 23 Aralık 2020 Çarşamba günü ““Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” Belgeseli” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

“Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” Belgeseli
Türkiye Voleybol Federasyonu, 60 yıllık tarihi ve sürdürebilir başarılar ile geride bıraktığı 60. Kuruluş yıldönümünü, tasarlanan yeni logosu ve bestelenen marşının ardından özel bir belgesel ile taçlandırdı.
Ülkemize 60 yıldır altın değerinde başarılar ve şampiyonluklar kazandıran voleybolun tek, daim ve gerçek hamisi Türkiye Voleybol Federasyonu, Türk voleyboluna kalıcı eserler bırakmak amacıyla 60. Kuruluş yılına özel ve kıymetli bir arşiv çalışması olacak eseri kamuoyunun bilgisine sunuyor.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun 60. Kuruluş yıldönümü anısına hazırlanan ve voleybol ailesinin 60 yıllık yolculuğunun ele alındığı, bugüne kadar elde ettiği başarıları içeren özel görüntülerin yer aldığı “Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” isimli belgesel filminin ilk gösterimi, 10 Mart 2019, Pazar günü, Vestel’in katkılarıyla Türk voleybolunun dostu TRT SPOR ekranlarında yapıldı. Şimdi uzun versiyonu ile TVF Youtube kanalında.
Özgün müziklerini Evren Karakul’un bestelediği, yapımcılığını ve yönetmenliğini ise Gökçe Kaan Demirkıran’ın yaptığı Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı belgesel filminde; Türkiye’de voleybolun gelişim hikayesinin yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu’nun tüm Başkanları, spor ve iş dünyasının önemli isimleri, eski ve faal voleybolcular olmak üzere 44 birbirinden değerli isim ile yapılan söyleşiler yer alıyor.
25 saat süren görüntü çekimlerin ardından tamamlanan ve Türk voleyboluna adını altın harflerle yazdırmış isimlerin dolu hikayelerini sinematografik bir şekilde ele alan belgeselin içinde keyifli anılar kadar, hüzünlü öyküler de yer alıyor.
Yapım: FilmDeney
Hazırlayan ve Yönetmen Gökçe Kaan Demirkıran
Seslendirme Cenk Demirkıran
Özgün Müzik: Evren Karakul
Kamera: Hüseyin Safa, Oğuz Koç, Okan Karadağ, İlyas Coşkunkurt
Grafik Tasarım: Monroe Creative Agency
Görsel Efekt: BlendFX London, Gökçecan Gürsoy, Ayhan Avcı
Final Mix: Baturalp Çetin
Diyalog Edit: Ümit Üngör
Ses Tasarımı: Selçuk Kültür
Renk Düzenleme: Ercan Küçük
Kurgu Operatörü: Hande Yıldırımer
Metin Yazarı: Gökçe Kaan Demirkıran
Çeviri: Tolga Mutaf
Metin Editörü: Emine Özge Demirkıran

Not: Belgeselde yayınlanan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet Türkiye Voleybol Federasyonu’na aittir. Tüm materyaller yalnızca sahipleri tarafından ve sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır. Telif hakları kapsamındadır. Bunlar herhangi bir şekilde izinsiz kopyalanamaz, değişiklik yapılamaz, kiralanamaz, iletilemez ve yayınlanamaz.

Not: ““Hepimiz Aynı Takımdayız / Türk Voleybolu’nun 60 Yılı” Belgeseli” adlı video, 23/12/2020 tarihinde YouTube / Türkiye Voleybol Federasyonu kanalında yayınlanmıştır.

İlgili: