İstanbul Boğazı yelkenlerle şenlendi

02 dk 59 sn
20/05/2021

TYF Yelken TV YouTube kanalı, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü “İstanbul Boğazı yelkenlerle şenlendi” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Yelken Federasyonu ile İstanbul Yelken Kulübü ve Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü’nün birlikte organize ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul Boğazı Yat ve Sportsboat Yarışı” gerçekleştirildi.

Saat 13:30’da İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Tayfun Paşaoğlu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ın startıyla Büyükdere Koyu’ndan başlayan yarış güneyli rüzgar ile planlanan rotada yapıldı.

Müthiş mücadelenin sonunda IRC 0 sınıfında Borusan Çılgın Sigma, IRC 1 sınıfında Yılport Goblin, IRC 2 sınıfında Helly Hansen Cheese, IRC 3 sınıfında sahibinden.com Flamenco, IRC 4 sınıfına Alize, Gezi sınıfında Ebruli Kabkom birinciliği elde ederken Spotsboat sınıfında ise Quick Sigorta Nimbus birinci oldu.

Not: “İstanbul Boğazı yelkenlerle şenlendi” adlı video, 20/05/2021 tarihinde YouTube / TYF Yelken TV kanalında yayınlanmıştır.

İlgili: