Josef de Souza Basın Toplantısı

Beşiktaş JK
17 dk 03 sn
15/10/2020

Beşiktaş JK YouTube kanalı, 15 Ekim 2020 Perşembe günü “Josef de Souza Basın Toplantısı” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadelere yer verdi:

Josef de Souza: ‘Beşiktaş forması giydiğim için mutluyum’

Futbolcumuz Josef de Souza, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi.

Souza’nın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“İstanbul’a dönüp Beşiktaş forması giydiğim için çok mutluyum. Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Artık çalışma zamanı. Bana gösterilen sevgiye karşılık vermem lazım.

Eski kulübüm bana lisansımı vermediği için devreye FIFA girdi ve on gün içinde lisans aldım. Birçok kulüpten teklif almıştım. Beşiktaş’ın teklifini değerlendirdim ve kabul ettim.

Bugüne kadar hep büyük kulüplerde oynadım. Büyük kulüplerin beklentisi aynı, şampiyon olmak istiyorlar. Benim yapmam gereken en iyi performansımı göstermek.

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında antrenman metodu farkları var. Kişisel olarak da çalışmalar yapıyorum. Burada doksan dakika oynayabildim. Bu da fizik olarak iyi olduğumu gösteriyor. Hoca ile aramız iyi. Beşiktaş için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz.

Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. İyi bir başlangıç yapamadık. Önemli olan sezona nasıl başladığınız değil, nasıl bitirdiğinizdir. Beşiktaş’ın mükemmel bir taraftar topluluğu var. Taraftarsız oynamak beni üzüyor. Taraftarların takıma katkısını çok iyi bilen bir oyuncuyum. Taraftarlarımız, tribüne döndüklerinde takımı ileriye itecektir. Geçmişte Beşiktaş taraftarının skor ne olursa olsun takımı desteklemeye devam ettiğini gördüm. Taraftarlarımız tribüne dönerse bizim en büyük gücümüz olacaktır.

Takımın iyiliği için oyuncuların saha içindeki tutum ve davranışlarına bakmamız lazım. Oyuncular olarak bireysel bakıp saha içinde neleri iyi veya kötü yaptığımızı değerlendirmemiz lazım.”

Not: “Josef de Souza Basın Toplantısı” adlı video, 15/10/2020 tarihinde YouTube / Beşiktaş JK kanalında yayınlanmıştır.