Rıza Çalımbay: Çok Zor Bir Maç Yapacağız

Sivasspor
02 dk 10 sn
18/10/2020

Sivasspor YouTube kanalı, 18 Ekim 2020 Pazar günü “Rıza Çalımbay: Çok Zor Bir Maç Yapacağız” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “Takımıma güveniyorum. Hem Avrupa kupasını hem de ligi iyi bir şekilde götürebiliriz. Bizim için şimdi en önemli maç Villarreal maçı. Çok zor bir maç yapacağız. Takım olarak her şeye hazırız.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağı Villarreal maçının hazırlıklarına başladı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenmanda resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

İlk olarak dün deplasmanda oynadığımız ve 3-1 galip geldiğimiz HK. Kayserispor maçını değerlendiren Çalımbay, “İyi bir maç oynadık. Kayserispor iyi bir takım kurmuş. Maça arayı iyi değerlendirerek başladık. Bütün amacımız Kayserispor karşısında iyi bir skor alarak Avrupa Ligi maçı öncesi moralli bir şekilde Villarreal’a gitmek. Maçın başından sonuna kadar iyi oynadık. Hata yaptığımız zamanlar da oldu ama genele baktığımız zaman çok iyi oynadık. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra daha çok pozisyon bulduk. Daha farklı şekilde kazanabilirdik. Önemli olan kazanmaktı. İyi oynayarak kazanmak daha da önemliydi.” diye konuştu.

– Bütün Amacımız Puan Ya da Puanlarla Dönmek

UEFA Avrupa Ligi ilk maçında Villarreal ile oynayacağımız maçta oynadığımız oyunun yüzde yüz üstüne çıkmamız gerektiğini belirten Çalımbay, bütün amacımızın oradan puan ya da puanlarla dönmek olduğunu söyledi.

Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekibimizin zor bir süreçten geçeceğini belirterek, “Sürekli şekilde maç oynayacağız. Bu bizim için avantaj da olabilir, dezavantaj da olabilir. Sakatlık olursa sıkıntı yaşayabiliriz. Ben takımıma güveniyorum. Hem Avrupa kupasını hem de ligi iyi bir şekilde götürebiliriz. Bizim için şimdi en önemli maç Villarreal maçı. Çok zor bir maç yapacağız. Takım olarak her şeye hazırız.” dedi.

Not: “Rıza Çalımbay: Çok Zor Bir Maç Yapacağız” adlı video, 18/10/2020 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.