Rıza Çalımbay: Demir Grup Sivasspor’a Çok Yanlış Yapıyorlar

Sivasspor
03 dk 35 sn
12/11/2020

Sivasspor YouTube kanalı, 12 Kasım 2020 Perşembe günü “Rıza Çalımbay: Demir Grup Sivasspor’a Çok Yanlış Yapıyorlar” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “Ligde hakem hataları oluyor ama bize daha çok oluyor. Hakem hatalarından çok fazla puan kaybettik. Biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Demir Grup Sivasspor’a çok yanlış yapıyorlar.” dedi.

Resmi internet sitemize açıklamada bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekibimizin maçlarında hakemlerin çok fazla hata yaptığını söyledi ve ligde geride kalan haftaları değerlendirdi.

Süper Lig’de ilk 8 haftaya istediğimiz gibi başlayamadığımızı söyleyen Çalımbay, “Sakatlarımızın artmasından dolayı bayağı sıkıldık. Maçlara istediğimiz kadro ile çıkamadık. Mutlaka bir aksilikler oldu ama yine de iyi gitmeye çalışıyoruz. Avrupa kupalarında da ilk galibiyetimizi aldık. Bu gruptan çıkacağımıza da inanıyorum. 3 tane maçımız kaldı. Hepsi de final niteliğinde.” diye konuştu.

– Oynadığımız Oyunun Karşılığını Alamadık

Süper Lig maçlarında şansızlıklar yaşadığımızı kaydeden Çalımbay, “Daha iyi sonuçlar almamız gerekiyor. Oynadığımız oyunun karşılığını bir türlü alamadık. Bu arayı çok iyi değerlendirip ligde de çok başarılı olacağız. Avrupa kuplarında ki tempo durduğu zaman daha iyi olacağız. 2 günde bir maç yapıyoruz. Böyle sıkıntılı süreçler yaşayacağız. İnşallah bunları da iyi şekilde bitireceğiz.” şeklinde konuştu.

– En Büyük Rakibimiz Hakemdi

Çalımbay, ligde geçtiğimiz hafta sahamızda oynadığımız ve 2-1 mağlup olduğumuz Galatasaray maçına iyi başlayamadığımızı ancak golü yedikten sonra iyi oynamaya başladığımızı belirterek, “Pozisyonlar bulduk. Penaltı kazandık. Özellikle son yarım saat çok iyi oynadık. Tamamen oyunun kontrolünü aldık. Goller kaçırdık. Maalesef o maçta en büyük rakibimiz hakemdi. Bize göre en az 2 penaltı daha vardı. Bütün kamuoyu da bunu kabul etti. Hakem arkadaşımız çekindi, cesaretli bir şekilde maçı yönetemedi. Biraz daha cesaretli olması gerekiyordu. Süper Lig hakemi ise biraz daha cesaretli olup ne gerekiyorsa onu vermeliydi. Bize de Galatasaray’a da. Ligde hakem hataları oluyor ama bize daha çok oluyor. Hep söylüyorum; biz hiçbir zaman hakem hatasından maç kazanmadık ama hakem hatalarından çok fazla puan kaybettik. Biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Hakemlerin yaptığı hataları söylüyorum. Bu hatalarla takımlardan dolayı, taraftarların, yöneticilerin canı yanıyor. Demir Grup Sivasspor’a çok yanlış yapıyorlar.” dedi.

Not: “Rıza Çalımbay: Demir Grup Sivasspor’a Çok Yanlış Yapıyorlar” adlı video, 12/11/2020 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.