Rıza Çalımbay: Elimizden Geleni Yapacağız

Sivasspor
01 dk 47 sn
17/06/2020

Sivasspor YouTube kanalı, 17 Haziran 2020 Çarşamba günü “Rıza Çalımbay: Elimizden Geleni Yapacağız” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “İH. Konyaspor maçında da elimizden gelen tüm mücadeleyi gösterip puan ya da puanlarla dönmeye çalışacağız.” dedi.

Demir Grup Sivaspor’umuz, hafta sonu sahamızda oynayacağı İH. Konyaspor maçının hazırlıklarına başladı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman sonrası resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak, pazartesi günü sahamızda oynadığımız Yukatel Denizlispor maçını değerlendiren Çalımbay, karşılaşmada istediğimiz oyunu oynayamadığımızı söyledi.

Ligdeki bütün takımların yüzde 100 hazır olmadığını kaydeden Çalımbay, “Doğru dürüst bir hazırlık dönemi geçiremedik bu süreçten dolayı. Maçlara başlarken bütün takımlar bulunduğu konumdan daha düşük tempoyla oynadı. Hakikaten istediğimiz gibi olmadı ama rakip on kişi kalınca ikinci yarı daha iyi oynadık. Bir sürü de pozisyonlarımız vardı. Kaleye kadar geldik son paslarda değerlendiremedik ama bizim için bu maç çok önemliydi, mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Hazırlık döneminden sonraki ilk maça benziyor ama hazırlık dönemini biz tam hazırlık dönemi gibi yapamadık. Hazırlık maçı yapabilseydik bir iki tane o zaman oyuncularımızın da hepsi hazır olurdu. Maç temposunu da kazanmış olurlardı. Daha iyi daha güzel maç olabilirdi. Her şeye rağmen galip geldiğimiz için çok mutluyuz çünkü kolay bir maç olmadığını biliyorduk. Yukatel Denizlispor takımı çıkıştaydı bundan önceki maçlarda.” şeklinde konuştu.

Pazar günü deplasmanda karşılaşacağımız İH. Konyaspor maçını değerlendiren Çalımbay, “İH. Konyaspor maçı çok önemli. Buradaki tek sıkıntı sakatlarımız fazla olması. Büyük ihtimalle Mert Hakan Yandaş oynamayacak. Hakan Arslan oynayamayacak, Fernando Andrade’nin, Mustapha Yatabare’nin ve Ziya Erdal’ın durumları belli değil, Emre Kılınç cezalı. O yüzden de kadro sıkıntımız var. Onun dışında bir sıkıntımız yok. İH. Konyaspor’da da elimizden gelen tüm mücadeleyi gösterip puan ya da puanlarla dönmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Not: “Rıza Çalımbay: Elimizden Geleni Yapacağız” adlı video, 17/06/2020 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.