Rıza Çalımbay: Haftalardır Çok İyi Mücadele Ediyoruz

Sivasspor
02 dk 13 sn
23/01/2021

Sivasspor YouTube kanalı, 23 Ocak 2021 Cumartesi günü “Rıza Çalımbay: Haftalardır Çok İyi Mücadele Ediyoruz” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “Takımımdan çok memnunum. Haftalardır çok iyi mücadele ediyor arkadaşlarımız.” dedi.
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.
Çalımbay, ligde geçtiğimiz hafta sahamızda oynadığımız ve 1-1 berabere kaldığımız Fenerbahçe maçında galibiyeti hak eden tarafın Demir Grup Sivasspor’umuzun olduğunu söyledi.
Son paslarda hata yaptığımızın için galibiyeti kaçırdığımızı kaydeden Çalımbay, “Özellikle maçın ikinci yarısının son bölümünde 2 tane bariz pozisyonumuz vardı. 3’e 1 yakaladık, diğerinde de 2 tane arkadaşımız bomboştu kaleye vurduk. Bizim açımızdan güzel bir maç oldu. Daha da güzel bitirebilirdik. Penaltıdan şanssız bir gol yedik. Takımımdan çok memnunum. Haftalardır çok iyi mücadele ediyor arkadaşlarımız. Çok disiplinli oynuyorlar. Fenerbahçe maçında da galibiyeti kaçıran taraf biz olduk.” şeklinde konuştu.
– Kasımpaşa Maçı Zor Geçecek
Süper Lig’de maçların kıran kırana geçtiğini söyleyen Çalımbay, ligin ikinci yarısının daha zor geçeceğini belirterek, “Herkes gibi biz de transfer yapmaya çalışıyoruz. Kasımpaşa maçının ardından Aytemiz Alanyaspor ile maçımız var. Üst üste 2 tane deplasman maçımız olacak. Bundan sonra ki maçların telafisi de yok, çok zor geçecek. Onun için kadromuzu, her şeyimizi çok iyi yapmamız gerekiyor. Yönetim de biz de uğraşıyoruz. 2 tane oyuncu alacağız. 10 numara ve kanat oyuncusu. Bunların ikisinin de çok iyi oyuncu ve takıma çok büyük katkılarının olması gerekiyor. İlk yarıda yaşadığımız sıkıntılar gibi sıkıntı yaşamamak için de her türlü tedbirimizi almamız gerekiyor. Ona uğraşıyoruz. Kasımpaşa maçı iki takım için de zor geçecek ama oradan puan ya da puanlarla dönmemiz lazım.” diye konuştu.

Not: “Rıza Çalımbay: Haftalardır Çok İyi Mücadele Ediyoruz” adlı video, 23/01/2021 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.