Rıza Çalımbay: Kayserispor Maçını İyi Bir Şekilde Bitirmemiz Gerekiyor

Sivasspor
02 dk 43 sn
18/02/2021

Sivasspor YouTube kanalı, 18 Şubat 2021 Perşembe günü “Rıza Çalımbay: Kayserispor Maçını İyi Bir Şekilde Bitirmemiz Gerekiyor” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “Telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Kayserispor maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Lig çok zor ve uzun. Kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda daha iyi konsantre olarak iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

Ligde pazar günü sahamızda oynayacağımız Hes Kablo Kayserispor maçı ile birlikte takımımız adına ikinci yarısının yeni başladığını kaydeden Çalımbay, “Son oynadığımız Ankaragücü maçını da deplasmanda gayet iyi bir şekilde bitirdik. Şimdi bizim için önemli olan Kayserispor maçına iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. BAY haftasında arkadaşlarımıza izin verdik. İyi bir şekilde dinlendiler. Sakat arkadaşlarımızın bazıları döndü, bazıları dönemedi. Artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Kayserispor maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Lig çok zor ve uzun. Kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda daha iyi konsantre olarak iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

– Takımıma İnanıyorum ve Güveniyorum

Sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi kaydeden Çalımbay, “Afrika’ya gitmesi gereken arkadaşlarımız vardı. İzin vermek zorunda kalıyoruz. Sivas’ın ikliminden dolayı uçaklar bazen geliyor, bazen gelmiyor. Maalesef aksaklıklar yaşadık. Arkadaşlarımız tam olarak antrenmana katılamadı. Hepsi bugün geldi. Geçen haftadan beri sakat arkadaşlarımız var. Claudemir takımla birlikte çalışmalara başladı. Onun dışındaki arkadaşlarımızın tedavisi devam ediyor. Çaykur Rizespor maçına da bunları yetiştirmeye çalışıyoruz. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Biz ve Başakşehir 30’un üzerinde maç oynadık. Bu arkadaşlarımızın sakatlıkları, yorgunlukları ve izin istemeleri gayet normal. Bu sene ki lig böyle geçecek. Aksaklıklar ve sıkıntılar olacak. Ligi bu sene iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Takımıma inanıyorum ve güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

Not: “Rıza Çalımbay: Kayserispor Maçını İyi Bir Şekilde Bitirmemiz Gerekiyor” adlı video, 18/02/2021 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.