Rıza Çalımbay Site

Sivasspor
02 dk 18 sn
23/09/2020

Sivasspor YouTube kanalı, 23 Eylül 2020 Çarşamba günü “Rıza Çalımbay Site” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Rıza Çalımbay, “Ligde kolay bir maç yok. İyi mücadele etmezseniz, iyi konsantre olmazsanız, hep oyunun içinde olmazsanız kazanma şansınız olmuyor. Ankaragücü maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor ki araya iyi bir moralle girelim.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz hafta sonu sahamızda oynayacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarına devam ederken, Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

– “Büyükşehir Belediye Erzurumspor Maçı Bizim İçin Çok Önemliydi“

Ligde bütün takımların henüz hazır olmadığını söyleyen Çalımbay, “Herkes hala transfer yapıyor, oyuncular geliyor gidiyor. Hiçbir takım hazır değil. Aradan sonra lig bambaşka şekil alacak. Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı bizim için çok önemliydi. Kendi sahamızda ilk hafta şansız bir maç kaybettik. Onu telafi etmemiz gerekiyordu. Maça iyi başladık ve iyi de gidiyordu. Mağlup duruma düştük ama son 10 dakika güzel goller attık. İyi bir galibiyetle döndük ve bu bizim için iyi bir moral oldu. Takım açısından iyi bir güven oldu.” dedi.

– “Ligde Kolay Bir Maç Yok”

Ligde 4. haftayı BAY geçireceğimizi ardından da milli maç haftasına gireceğimizi kaydeden Çalımbay, “Bu arayı iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. 18 gün maç yapmayacağız. Ligde kolay bir maç yok. İyi mücadele etmezseniz, iyi konsantre olmazsanız, hep oyunun içinde olmazsanız kazanma şansınız olmuyor. Ankaragücü maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor ki araya iyi bir moralle girelim. Milli maç arasında hazırlık maçı da yapabilirsek bizim için muhteşem olacak. Takıma yeni gelen arkadaşlarımız var. Hazır olmayan arkadaşlarımız var. Uyum süreci yaşayan arkadaşlarımız var. Bu ara bizim mükemmel oldu.” şeklinde konuştu.

Takımımızın henüz hazır olmadığını kaydeden Çalımbay, “Fayçal geldi 3 gün sonra maça çıktı. Max Gradel ve Casimir Ninga öyle oldu. Yeni transferlerin uyumu biraz zaman alacak. Biz de takımı oturtturacağız. Ondan sonra istediğimiz şeyler rahatça yapabileceğiz. Bizim takımımız bu değil. Bunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Onu da sağlayacağız.” dedi.

Not: “Rıza Çalımbay Site” adlı video, 23/09/2020 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.