Rıza Çalımbay: Takımımız Desteği Hak Ediyor

Sivasspor
02 dk 10 sn
05/05/2022

Sivasspor YouTube kanalı, 05 Mayıs 2022 Perşembe günü “Rıza Çalımbay: Takımımız Desteği Hak Ediyor” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Taraftarlarımız Alanyaspor maçına lig maçındaki gibi gelirlerse bizim için sıkıntı olur. Biraz daha takıma destek vermeleri gerekiyor. Bu desteği takımımız hak ediyor. Taraftarlarımızla birlikte Alanyaspor maçını iyi şekilde bitirip final oynamak istiyoruz.” dedi.
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Ligde geçtiğimiz hafta Galatasaray’ı 3-2 yendiğimiz mücadelenin güzel bir lig maçı olduğunu belirten Çalımbay, “Galatasaray maçında iki tam da kazanmak için oynadı. Kendi adımıza konuştuğumuz zaman ‘kapanalım ve puan alalım’ diye bir düşüncemiz olmadı. Tabi ki zamanı geldi maçın içinde kapandık, zamanı geldi atak yaptık. Güzel pozisyonlar yakaladık, güzel goller de attık. İyi bir galibiyet aldık. Mükemmel bir taraftar önünde oynadık. O taraftar önünde Galatasaray’dan puan almak çok zordu. Takımımdan çok memnunum. Maçın başından sonuna kadar mükemmel mücadele ettiler. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Çok çekişmeli ve çok güzel bir lig maçı oldu.” diye konuştu.

– Önümüzdeki Maçlara Bakmamız Gerekiyor

Ligde Kasımpaşa ve Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Aytemiz Alanyaspor ile üst üste 2 önemli maça çıkacağımızı söyleyen Çalımbay, “Hem Sivasspor’un tarihi açısından, hem bizim, futbolcular, taraftarımız hem de camia için çok önemli bir maç oynayacağız Alanyaspor ile. Bu maçı düşünerek oynayacağız Kasımpaşa ile. Ligde kalan 3 maçımızı da iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Kasımpaşa son haftalarda çıkış yapan bir ekip. O gün kim oynarsa oynasın sahada çok iyi konsantre olması gerekiyor. Galatasaray maçını unutarak, önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor. Kasımpaşa maçını kazanıp, Alanyaspor maçına daha güvenli çıkmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

– Final Oynamak İstiyoruz

Çalımbay, taraftarımıza büyük iş düştüğünü belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Taraftarlarımız Alanyaspor maçına lig maçındaki gibi gelirlerse bizim için sıkıntı olur. Biraz daha takıma destek vermeleri gerekiyor. Bu desteği takımımız hak ediyor. Taraftarlarımızla birlikte Alanyaspor maçını iyi şekilde bitirip final oynamak istiyoruz.”

Not: “Rıza Çalımbay: Takımımız Desteği Hak Ediyor” adlı video, 05/05/2022 tarihinde YouTube / Sivasspor kanalında yayınlanmıştır.