Taha Akgül – OLİMPİYAT ÖNCESİ

Türkiye Güreş Federasyonu
01 dk 55 sn
27/07/2021

Türkiye Güreş Federasyonu YouTube kanalı, 27 Temmuz 2021 Salı günü “Taha Akgül – OLİMPİYAT ÖNCESİ” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

TAHA AKGÜL’ÜN TEK HEDEFİ TOKYO’DAN ALTIN MADALYA İLE DÖNMEK

Tokyo’da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil edecek olan Serbest Güreş Milli Takımımız son hazırlık kampını Bolu Aladağ’da sürdürüyor. Ülkemizi 125 Kg’da temsil edecek olan Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül artık son hazırlık aşamasına geldiklerini belirterek ” Şu an Tokyo’ya gitmeye hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Orada da en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Burada artık minder antrenmanları yapıyoruz. Tabi bu güreş antrenmanlarımızda kendimizi zorlamamız gerekiyor. Çünkü bu antrenmanlar çok önemli. Tokyo’ya gittiğimiz andan itibaren idmanların dozu da düşecek.” dedi. Tokyo’ya tüm rakiplerinin fiziksel olarak hazır geleceğinin altını çizen Taha Akgül “Bizde oraya hazır olarak gideceğiz. Aradaki farkı ortaya çıkaran psikolojik hazırlık oluyor. Yani daha çok isteyen, oraya kendini daha çok adapte eden madalya kazanıyor. İnşallah bizde her alanda hazır bir şekilde ülkemizi temsil edeceğiz” dedi. Pandemi nedeniyle Olimpiyatların ertelenmesine değinen Taha Akgül ” Geçen sene benim çok ciddi bir sakatlığın vardı. Köprücük kemiğim çıkmıştı. Bağlar koptu ve ameliyat oldum. Eğer geçen yıl yapılsaydı ben Tokyo’da mücadele edemeyecektim. Pandemi tüm dünyayı olumsuz etkilemiş olsa da benim açımdan olumlu oldu. Benim için orada madalya almak çok önemli. Eğer Olimpiyattan altın madalya ile dönersem çok güzel bir hikaye olacak. Sakatlık, ameliyat Olimpiyatlara yetişememe durumu ve sonrasında ertelenme ve altın madalya kazanmak. Büyük bir hikaye olacak. Tek amacım bu hikayeyi yazabilmek.” şekilde konuştu. Tokyo’da tek hedefinin altın madalya kazanmak olduğunu belirten şampiyon güreşçi ” Son Avrupa şampiyonasında bunu gösterdim. Çok güçlü rakipleri yendim ve 8. kez Avrupa şampiyonu oldum. Güçlü rakipleri Avrupa’da yenebiliyorsam Olimpiyatta da yenebilirim. Ama şunu da belirtmek isterim Olimpiyatların atmosferi çok zor, inşallah hedefime ulaşabilirim.” dedi. Taha Akgül kariyeri hakkında da önemli açıklamalarda bulundu Akgül ” Eğer burada başarılı olursam, güreşe devam edip 2024 olimpiyatlarında da ülkemi temsil etmek isterim. Ama bu olimpiyatların ardından performansıma, motivasyonuma bakıp ona göre karar vereceğim.” dedi.

Not: “Taha Akgül – OLİMPİYAT ÖNCESİ” adlı video, 27/07/2021 tarihinde YouTube / Türkiye Güreş Federasyonu kanalında yayınlanmıştır.

İlgili: