Takım Kaptanımız Adem Büyük Açıklamalarda Bulundu | Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor
02 dk 20 sn
10/10/2020

YENİ MALATYASPOR YouTube kanalı, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü “Takım Kaptanımız Adem Büyük Açıklamalarda Bulundu | Yeni Malatyaspor” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Takım Kaptanımız Adem Büyük, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor gibi büyük bir camiaya tekrar geldiği için mutlu olduğunu belirten Adem, şunları söyledi: “Kulüp olarak, camia ve taraftar olarak güvendiğim yere gelmek istediğimi defalarca söylemiştim. Burada olduğu için ayrıca mutluyum. Kötü de oynamadık aslında ama yeni bir takımız, yeni oyunculardan kurulu bir takımız. Bu yüzden biraz sıkıntılar yaşadık. Milli ara bize çok iyi gelecek.”
“Antalya galibiyeti iyi bir moral oldu”
“Çok net olmasa da gol pozisyonlarına girdik. Golleri atabilseydik daha farklı skora ulaşabilirdik. Önemli olan takım olarak hep birlikte oynamamızdı. Herkes mücadele etti, koştu. Daha önce de buradaki başarılı olduğumuz sezonlarda da yaptığımız en önemli iş de buydu, birlikte oynamak. Bunu da başardık sonuçta ve 1-0 kazandık, 3 puanı hanemize yazdırdık. Bizim için iyi bir moral oldu, milli araya moralli girdik.”

“Daha sıkı çalışmamız gerekiyor”
“Şimdi daha sıkı çalışmamız gerekiyor. Geçen seneki durumu bir daha yaşamamak adına kulüp olarak, şehir olarak hep birlikte bütün olmamız gerekiyor. Biz elimizden geleni bundan önce olduğu gibi yapmaya devam edeceğiz. Geçen sezonu geride bırakıp artık kötüyü konuşmamak gerekiyor. Güzel şeyler konuşmamızın zamanı, buradan taraftarlarımıza da ricada bulunuyorum. Bize sadece destek olsunlar, biz elimizden geleni yapacağız. Bundan emin olabilirler.”

“Yardımcı oluyoruz”
“Daha önce burada oynamamış, havasını, kültürünü bilmeyen arkadaşlarımız var. Onların en kısa zamanda takıma adapte olmaları adına bizlerde yardımcı oluyoruz. Transferlerimizin hepsi de önemli isimler. bize çok katkı sağlayacaklar. Bunun için bu süreçte bizlerde yardımcı olacağız. Geçen seneki kötü tabloyu bir daha yaşamamak için böyle transferlere ihtiyacımız vardı. Yönetim, teknik kadro olarak, sıkı bir transfer dönemi geçirdik. Tabi eksikliklerimiz var bundan sonra da olacaktır ama biz Malatyaspor’u tekrar o eski günlere döndürmek adına var gücümüzle çalışacağız. ”

“Konya’dan iyi bir skorla dönmek istiyoruz”
“Bu sıkıntıyı bir daha yaşamamak istiyoruz. Milli takıma giden oyuncularımızın da dönmesi ile beraber önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacağımız Konyaspor maçında iyi bir skorla dönmeyi hedefliyoruz. Yeni bir takımız, adapte dönemindeyiz. Bunu en kısa sürede atlatacağız ve 2-3 haftada daha sağlam daha güçlü, rakiplerine korku veren bir Malatyaspor olacağız.”

Not: “Takım Kaptanımız Adem Büyük Açıklamalarda Bulundu | Yeni Malatyaspor” adlı video, 10/10/2020 tarihinde YouTube / YENİ MALATYASPOR kanalında yayınlanmıştır.