Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu.

Yeni Malatyaspor
02 dk 13 sn
09/10/2020

YENİ MALATYASPOR YouTube kanalı, 09 Ekim 2020 Cuma günü “Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu.” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

“Bizi hedeflerimize taşıyabilecek bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum”

Süper Lig’de verilen milli arayı güç depolayarak geçiren Yeni Malatyaspor’umuzda Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Teknik Direktörümüz Hamzaoğlu, transferde iyi bir kadro oluşturulduğunu ifade ederek, “İlk 3 haftaya göre daha iyiyiz. Eksiklerimizi tamamladık. Transfer dönemi de kapandı, herkeste artık rahat etti. Şu anda çalışmalarımızı da buna göre sürdürüyoruz. Milli takımda olan oyuncularımız var, onlar da maçlarını bitirdikten sonra katılacaklar. Çok kısa bir süre sonrada Konya maçına çıkacağız. Altyapıdan 6 genç kardeşimizi takıma aldık. Hem onların durumunu görmek hem de A Takımın havasını biraz solumalarını amaçlayarak aramıza aldık ve antrenmanlarımızı bu şekilde sürdürüyoruz. Şu anda bizi hedeflerimize taşıyabilecek bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. İyi bir takım olduk. Bizim için önemli olan kadrodaki isimler değil, bu isimlerin buradaki uyumu, takım oyuncusu olup olmadıkları, bu takım için fedakârlık yapıp yapamayacakları. Şuana kadar şükürler olsun gördüğümüz hem yerli hem de yabancı arkadaşlarımızın hepsi bu takım için mücadeleye hazır durumdalar. Birbirleriyle gayet uyumlu çalışıyorlar, uyumlu ilişkiler kuruyorlar. İnşallah maçlar, sonuçlarda bize yardımcı olursa kısa sürede toparlanıp, iyi yerlere doğru yürüyebiliriz” dedi.
“Taraftarsız tadı tuzu olmuyor”
Hamzaoğlu, milli maç arasından sonra Süper Lig maçlarında önce stat localarına ardından da tribün kapasitesinin yüzde 10’u kadar seyirci alınmasının ön görülmesine ilişkin ise şunları söyledi:
“Kaç aydır taraftarsız oynuyoruz. Artık aslında alıştık da ama alışmak doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Fakat tadı tuzu olmuyor. Onların mutlaka itici bir gücü oluyor. Maçların temposuna etkisi oluyor. Çünkü taraftarlı maçlar daha tempolu geçiyor. Sahaya onların heyecanı da yansıyor. Önemli olan bir an önce sağlıklı bir ortama kavuşup, ondan sonra taraftara açmak. İnşallah bir an öncede bu sağlıklı ortamı yakalar ve yeniden maçlarımızı taraftarlarımızla oynamaya başlarız.”

Not: “Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu.” adlı video, 09/10/2020 tarihinde YouTube / YENİ MALATYASPOR kanalında yayınlanmıştır.