Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’dan Maç Sonrası Açıklamalar

Yeni Malatyaspor
08 dk 46 sn
07/03/2020

YENİ MALATYASPOR YouTube kanalı, 07 Mart 2020 Cumartesi günü “Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’dan Maç Sonrası Açıklamalar” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

BtcTurk Yeni Malatyaspor 1 – 1 İ.H. Konyaspor

Takım olarak zor bir dönemeçten geçtiklerini vurgulayarak, “Bazen insan şaşırıyor. Teknik adamların bir üslubu, bir felsefesi olması lazım. Bu felsefe üzerine ben gideceğim, o gelecek, çıtayı yukarı çıkarması lazım. İşimiz kolay değil. Zaten ilk 45 dakika çıldırdım, halbuki pozisyon oyununu topa sahipken oynayabilsek maçı farklı yerlere getireceğiz. Takım da bir an önce bir gol atalım düşüncesinde. Ne oldu 30 saniye bitime penaltı, kırmızı kart. Aslında başka şeyleri konuşmak gerekirken içeride, içeri giriyoruz kaos içerisinde olan bir takım, 10 kişi kalmış bir takım. En azından altımızdaki takımı yanımıza yaklaştırmamış olduk. Bu yeterli mi? Kesinlikle değil tabi. Konyaspor karşısında 3 puan alarak iyi bir joker çıkarabilirdik. Aslında takımın iki stoperi yok. 1 puana Allah’a şükür demek gerekiyor. Taraftarlar da 90 dakika boyunca takımı desteklesinler, sonra kime ne derse desinler. Ben gelip geçiciyim, başkan da gelip geçici, ama sizler hep buradasınız. Maç bittikten sonra ne derlerse desinler ama maçın içinde bizim kendi taraftarımız başka şeyler söylerse negatif enerji oluyor. Malatyaspor burada kalıcı, bunun kalıcı olmasını istiyorsak herkes o bayrağın altında toplanacak, bu görev de hepimizin. Hepsi bizim oyuncularımız. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Bir gün biri kurtaracak bu takımı, bugün de Murat kurtardı, Trabzon maçında bir başkası kurtaracak. Elimizdeki kadro yapısı belli, sakat oyuncularımız da çok. Oynayacak bütün oyunculara destek vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Not: “Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman’dan Maç Sonrası Açıklamalar” adlı video, 07/03/2020 tarihinde YouTube / YENİ MALATYASPOR kanalında yayınlanmıştır.