Teknik Direktörümüz İlhan Palut, Altay maçı öncesi açıklamalarda bulundu

Konyaspor
03 dk 51 sn
03/09/2021

Konyaspor YouTube kanalı, 03 Eylül 2021 Cuma günü “Teknik Direktörümüz İlhan Palut, Altay maçı öncesi açıklamalarda bulundu” başlığıyla yayınladığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

Teknik Direktörümüz İlhan Palut, takımımızın bugün gerçekleştirdiği antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk üç maçlık periyodun Konyaspor için güzel geçtiğine değinen İlhan Palut, şunları kaydetti:

“Milli arada gördüğünüz gibi çalışmalarımız devam ediyor. İlk iki günü ikişer antrenmanla geçtik. Bugün tek antrenmanla devam edeceğiz. Biliyorsunuz milli takımlarda 7 tane milli futbolcumuz var. Bunun dışında Musa bireysel çalışmalarına devam ediyor. Onun dışında tam takım bir şekilde burada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biliyorsunuz pazar günü saat 17:00’da Gençlerbirliği ile bir hazırlık maçı yapacağız stadımızda ondan sonra zaten Altay maç haftasına girmiş olacağız. İlk 3 maçlık periyot bizim açımıza güzel geçtiğini söyleyebilirim. Bunu Altay maçıyla kendi sahamızda devam ettirmek istiyoruz. Altay takımı da biliyorsunuz lige ilk iki maç iyi başladı. Fenerbahçe maçının ikinci yarısında yenik duruma düşüp maçı kaybettiler ama lige iyi başlayan takımlardan bir tanesi. Biz yine iyi mücadele edip sahamızdan iyi bir sonuçla ayrılmanın çalışmalarını yapacağız.”

‘Takımda bir kolej havası var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusunu üzerine Teknik Direktörümüz İlhan Palut, “Oyuncu karakterleriyle alakalı bir durum gerçekten her ne kadar oyuncular arasında forma rekabeti olsa da oyuncular burada birbirlerini desteklemekten vazgeçmiyorlar. Kendi mevkiisinde de olsa oynayan oyuncunun daha pozitif olmasını sağlıyorlar. Şu da bir gerçek uzun lig ve kupa maratonunda her oyuncunun şans bulacağını, her oyuncunun takıma katkısı olacağını onlar da biliyor. Bu konuda bugüne kadar sorunsuz devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da böyle devam ederiz.” dedi.

Teknik Direktörümüz İlhan Palut, transferler ile ilgili şöyle konuştu:

“Bunun için tabi ki dediğiniz gibi son günleri yaşıyoruz transferle alakalı. Çalışmalar yoğun bir şekilde ilerliyor. Yönetimimiz görüşmeleri sürdürüyor. Ben de bekliyorum. Evet, iki oyuncu almayı düşünüyoruz. En az bir ama ideal olarak iki oyuncu almak istiyoruz. Yani transfer döneminin bitimine kadar sonuçlanacağını düşünüyorum. Çünkü belli noktalara gelinen oyuncular olduğunu biliyorum.”

İlhan Palut, takımımızın Altay maçında en iyi mücadeleyi vereceğini söyleyerek, “Altay takımını incelediğim zaman tabi ki Mustafa hocanın kariyerini takım üzerindeki etkisini Altay camiasıyla özelde bütünleştiğini herkes biliyor. Şimdi Altay takımına baktığınız zaman bir kere çok iyi mücadele ettiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Fenerbahçe maçını bir kenara bırakırsak onlar da güzel sonuçlarla lige başladılar. Ben çekişmeli mücadele gücü yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Altay’a büyük saygı duyuyoruz. Ama biz yine sahamızda kendi oynayıp iyi mücadele edip bizi sevindirecek skor almak için çalışıyoruz.” diye konuştu.

#Konyaspor #İlhanPalut

Not: “Teknik Direktörümüz İlhan Palut, Altay maçı öncesi açıklamalarda bulundu” adlı video, 03/09/2021 tarihinde YouTube / Konyaspor kanalında yayınlanmıştır.